Поради для батьків













https://coma.in.ua/36195?fbclid=IwAR1lJyXqd3M_6BQ0WHSmIa86ORMgv1TeseJmbCcUVTOOmHYhcARUhY_uzMI




































Чим зайняти гіперактивних чомучок під час карантину? Що б таке вигадати для них та ще й на кожен день, і як поводитися у цій ситуації батькам?
 Карантин насправді зробив класну штуку – зібрав разом більшість сімей. Але він же показав і неготовність до одночасного перебування вдома всіх членів родини у форматі 24/7. В особливому ступорі батьки маленьких діток і дошкільнят. 
Трохи посидівши на карантині зі своєю малечею вдома, багато батьків дуже засумували за дитсадками і вихователями. І це правда. Ба, навіть подивилися на їхній труд по-іншому. Як це вони щоденно дають раду декільком десяткам дітей одночасно? Святі люди.
Поради батькам від виховательки
1. Не панікуйте!
Сучасні діти дуже непосидючі і часто гіперактивні. Вони не можуть довго зосереджуватися на одному занятті і постійно хотітимуть чогось нового. Але краще за вас ніхто вашу дитину не знає. Тож, знаючи захоплення своїх синів і доньок, чергуйте цікаві заняття, долучайте їх до спільних справ. Все вийде.
2. Не віднікуйтесь і не відштовхуйте дітей
Якщо син чи донька прийшли до вас з питанням, проханням, чимось іншим – киньте все і вислухайте. Не можна казати: «Іди, потім прийдеш, я зайнята». У цей момент нічого важливішого для вас бути просто не може.
Якщо дитина вимагає уваги до себе, а ви зайняті, вислухайте і подбайте, щоб хтось із домашніх приділив їй увагу
Занадто не балуйте своїх дітей. Карантин – це не привід дозволяти усе, чого вони вимагають, лише задля декількох хвилин батьківського спокою.
3. Творіть разом
Усі діти дуже люблять малювати, різати, клеїти, складати. Складіть разом оригамі (в інтернеті – безліч ідей). Зберіть невеличкий пазл. Зробіть тематичну аплікацію, наприклад, великодню. Організуйте сімейний конкурс на кращий малюнок.
Такі нехитрі заняття можна проводити кожного дня, але – на різні теми. І обов`язково разом. З мамою чи татом, братиками і сестричками.
Діти з великим задоволенням допоможуть татам у ремонтних роботах! Покажіть, що таке молоток і цвяхи, навчіть їх розрізняти інструменти, розкажіть, коли і для чого вони застосовуються. Під своїм пильним оком довірте дитині вкрутити лампочку – емоцій буде море! Тато може зайнятися з дітьми фізкультурою і спортом.
Діткам старшого дошкільного віку придбайте прописи. Допомагайте виконувати завдання, які підготують хлопчиків і дівчаток до школи. Гаджети, без яких сучасна дитина не уявляє свого життя, повністю не варто забороняти, але треба суворо обмежувати час користування.
Більше читайте дітям. Казки люблять усі. Відкривайте цей чарівний світ для них щодня.
Аби дітям було цікаво, треба, щоб батьки не лежали на дивані
Влаштовуте вдома свята на кожен день. Наприклад, сьогодні – День ввічливості. І кожен член сім`ї повинен говорити ввічливі слова, відповідно поводитися. А ввечері на найчемнішого з родини чекатиме невеличкий сюрприз: улюблена цукерка, фломастери чи щось інше, що ви придумаєте.
А потім можуть бути День помічника, День квітникаря, День фізкультури і спорту, День сміху і т.ін. Започаткуйте календар чи скриньку добрих справ. І діти, і батьки нехай поповнюють їх певними фантиками за кожну справу, гідну уваги.
Раджу також відшукати в Інтернеті освітню програму «Впевнений старт», за якою ми працюємо уже другий рік. Там багато цікавої інформації не лише для педагогів, а й для батьків дітей середнього і старшого дошкільного віку. Руханки, пісеньки, віршики, мультики, поради, ігри – на різні теми. Звідти почерпнете готові ідеї на кожен день!
4. Займайтеся пошуково-дослідницькою діяльністю
Коли мама зайнята на кухні, а тато не може відірватися від ремонтів – це не привід не залучати до цього дитину. Хлопчики і дівчатка дуже люблять, коли їм довіряють дорослу роботу. Можна, приміром, посіяти на підвіконні дослідну грядку і спостерігати за нею разом, доглядати.
Або ж спільно з дітками приготувати якусь страву. Чи навіть просто розказати і показати їм, як зварити яйця. Але щоб дитина брала участь у всіх етапах приготування: сама поклала яйця у каструльку, налила водички, а потім і почистила їх.
Скільки буде емоцій у дітей, якщо вдома самим виготовити розчин для мильних бульок!
Можна провести ряд дослідів у домашніх умовах. Наприклад, пофарбувати воду різними харчовими барвниками. Або брудну воду зробити чистою, процідивши її через ватку чи бинт. Але знову ж таки – робити це спільно.
5. Підтримуйте зв`язок поколінь
Спільний час удома – чудова нагода для спілкування, якого нам усім бракує. Говоріть з дитиною про все, що її цікавить. Навчіть її ділитися своїми переживаннями і мріями. Коли у вас ще буде стільки вільного часу?
Діти дуже люблять слухати розповіді батьків про те, якими ті були у дитинстві, які у них були ігри, іграшки, захоплення. Нехай до цієї справи долучаються і бабусі з дідусями! Впевнена, за таким родинним спілкуванням ваша дитина дізнається багато чого про навколишній світ і близьких їй людей.
Візьміть за правило щодня вчити невеличкі віршики, пісеньки, скоромовки 
Влаштовуйте конкурси на кращу декламацію! Нехай малеча візьме за правило телефонувати бабусям і дідусям, розказувати про свій день. Старше покоління із задоволенням послухає вивчені віршики у виконанні своїх любих онуків.
І головне. Любіть своїх дітей сьогодні! Вони більше ніколи не будуть такими, як тепер. Бо дитинство минає дуже швидко. Нехай у ваших дітей воно буде щасливим!



Як зробити літо корисним? Поради для батьків
З настанням літа турбот менше лише у дітей — у батьків їх тільки додається. Ці місяці відпочинку треба якось організувати.
Весь навчальний рік наші діти трудяться і це не може не позначитися на здоров`ї.
Перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку, — постаратися зміцнити здоров`я дитини. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні. Поради тут традиційні, але часом в суєті ми забуваємо про найпростіше.

1. Організовуйте літо
Складіть план на все літо: наприклад, на три тижні поїдеш в гості до бабусі, потім поїдемо на море, місяць поживемо на дачі тощо. Немає значення, які саме пункти плану будуть включені в нього, важливо, щоб канікули були будь-яким чином організовані. Багато сімей складають такі плани спільно з сім`ями друзів. Навіть маленькі діти готують за до запланованих поїздок, чекають на них, фантазують.
2. Комп`ютер і телевізор — у відставку
Звичайно, здорово, якщо є можливість поїхати з дитиною в будинок відпочинку або санаторій,. Але якщо все ж таки частину літа їй доведеться провести удома, треба продумати, чим вона буде зайнята, як краще розпланувати час. Треба постаратися всіма силами відвернути її від сидіння перед телевізором або комп`ютером. Хай грає в рухомі ігри на повітрі, грає на вулиці, малює — та хіба мало захоплюючих речей можна придумати.
Пам`ятайте, що найбільш утомливі для дітей комп`ютерні ігри, розраховані на швидкість реакції: «стрілялки», «бродилки», «доганялки».
Якщо вдень дитина сидить удома, старайтеся увечері і у вихідні дні разом якомога більше часу проводити на вулиці — грайте у футбол, катайтеся на велосипеді, роликах, ходіть купатися. Літні вечори довгі, домашнє господарство почекає: здоров`я дітей дорожче.
3. Літо без небезпеки
На канікули необхідно поклопотатися і про безпеку дитини. Пам`ятайте, що на канікули значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму.
Перевірте дитяче спортивне спорядження: самокат, велосипед, тощо — все повинно бути справне. Переконайтеся, що все гаразд і з екіпіровкою для цих занять — вона повинна бути зручною і безпечною.
5. «Притиск» дня
Найгостріше питання канікул — режим дня. Раннє вставання, звичайно, набридає за навчальний рік, і влітку багато дітей сплять мало не до обіду і надто пізно лягають. А це не найздоровіші звички. Прагніть все ж таки зберігати більш-менш звичним режим. Це, звичайно, не означає, що недопустимі якісь відхилення від режиму, але вони повинні бути розумними.
Дослідження показують, що більшість дітей протягом навчального року недосипають. В результаті розвиваються неврози, наростає стомлення. Тому на канікули ця важлива для організму, що росте, біологічна потреба повинна задовольнятися повністю: маленькі діти повинні спати близько 10 годин.
6. Морозива — від пуза
Літом батьки часто упускають контроль за харчуванням дитини. І гроші на розваги ті часто витрачають або на чіпси, морозиво і газовану воду, або на похід в заклади фаст-фуду. Шлункам дітей це користі не принесе. Їм куди потрібніші молочні, овочеві, фруктові страви, повноцінні сніданки і обіди. Спробуйте захопити дитину сумісними кулінарними фантазіями: долучайте її до приготування смачного салату або десерту, до випічки пирога або отримання свіжовичавленого соку. А попутно можна і розповідати про правила здорового харчування, закріплювати загальноосвітні знання (колір, форма, смак, моторика тощо).
Якщо є можливість провести літо на дачі, запропонуйте синові або дочці засадити «власну» грядку овочів або ягід, розкажіть, які страви можна з них приготувати.
7. Загартування
Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.
Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах.
Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем.
Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».
В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури.
Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м’язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення.
Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.







                                          




















Немає коментарів:

Дописати коментар